Předběžná závěrečná zpráva - G+H, Vinex 2009

16. březen 2009 00.10

Řekli o veletrhu:


Petr Gandalovič, ministr zemědělství ČR:
VINEX je krásný veletrh s krásnými víny. Jsem hrdý na to, že dokážeme vyrobit vína, která si nezadají se zahraničím. Je vidět, že vinaři dokázali správně využít všech příležitostí, které jim dává Evropská unie, systémy společné organizace trhu a dotační programy.

Martin Fousek, marketingový ředitel společnosti Bohemia Sekt, a. s.:
Na veletrh VINEX jsme se vrátili po šesti letech, protože jsme přesvědčeni, že Česká republika potřebuje jednu velkou, silnou a profesionální vinařskou výstavu, která se má konat v Brně jako centru vinařského kraje se silným výstavnickým zázemím. Naše obchodní cíle zde směřují zejména do gastronomie, i když nám nejde jen o prezentaci vín konkrétním obchodním partnerům, ale také o společenské setkání s ostatními vinaři a vzájemné porovnání vzorků.

Jaroslav Opatřil, obchodní náměstek Znovín Znojmo, a. s.:
Naším cílem tady je kvalitní gastronomie, protože spojení dobrého vína s dobrým jídlem je optimální sestava. Pozvali jsme na veletrh naše klienty včetně firemních a individuálních z řad Klubu přátel dobrého vína. Ale nepřijeli jsme jen obchodovat, dnešní výstavy nejsou o kontraktech, ale jde spíš o to představit něco nového, popovídat si a utužit vztahy se stávajícími odběrateli. A to myslím, že se povedlo.

Ivo Procházka, majitel Bohemia Marketing s. r. o.:
Na veletrhu G + H jsme představili novinku, zařízení pro měření množství lihovin v obalu Flascomp, které vzbudilo velký zájem. Prakticky všichni, kdo šli kolem naší expozice, se zastavili a chtěli vysvětlit princip. Už první den se to rozhlásilo mezi vystavovateli i návštěvníky a získali jsme velké množství zakázek, takže se naše účast na veletrhu vydařila.

Eduard Pavlech, obchodní ředitel Pasta Impianti s. r. o.:
Potěšilo nás, že veletrh G + H navštívilo tolik zájemců o naše produkty. Především jsme přivítali zájem ze strany odborníků a lidí znalých věci, ale překvapil mě i velký zájem mladé generace z odborných škol s gastronomickým zaměřením, z nichž se rekrutují naši potenciální zákazníci. Pro naši firmu to byl dobrý veletrh, navázali jsme řadu nových kontaktů a doufáme, že po veletrhu dojednáme konkrétní obchody.

Jiří Prostřední, jednatel Gastroform s. r. o.:
O naše novinky byl zájem ze strany profesionálů, takže jsme na veletrhu G + H navázali řadu zajímavých kontaktů. Samozřejmě jsme si do Brna pozvali i své obchodní partnery a klienty. Právě v tom je výhoda veletrhu: můžeme s partnery jednat v příjemném prostředí na jednom místě.

Čerpáno z tiskového střediska BVV