O nás

Na trhu profesionálních velkokuchyňských technologií působíme od roku 1997, kdy firmu založil tehdejší jednatel Ing. Jiří Prostřední, který do roku 1990 působil jako konstruktér a projektant ve státním podniku Potravinoprojekt a po revoluci nastoupil jako konzultant do švýcarské společnosti Gastronomiegeräte AG, Zürich. 

O šestnáct let později převzal vedení nad rodinným podnikem syn Mgr. Pavel Prostřední. Ve firmě dále působí Tereza Prostřední na pozici finanční ředitelky a řízení kvality služeb. V našem týmu dále najdete čtyři servisní techniky, dva projektanty a další pracovníky starající se o obchod a péči o naše klienty.

Zakládáme si na kvalitních službách a maximálním servisu pro naše zákazníky.

 1. Vybíráme pro Vás pouze kvalitní a prověřené gastro technologie od evropských výrobců
 2. Plánujete nový provoz či rekonstrukci? Zpracujeme pro Vás návrh i kompletní projektovou dokumentaci
 3. Zařízení dodáme, nainstalujeme, zapojíme a na závěr zaškolíme Váš personál ke správné obsluze i údržbě
 4. O kondici technologií se postaráme v záruce i mimo záruku
 5. Na námi dodávané technologie poskytujeme pravidelné servisní prohlídky a údržbu strojů v provozu

GASTROFORM - Od projektu po realizaci


Kde působíme

Centrála v Brně má na starosti východ republiky, pobočka v Havlíčkově Brodě má na starosti západ republiky včetně Prahy. Několik projektů jsme realizovali i v zahradničí – Rakousko, Polsko, Španělsko a Slovensko.

Showroom, servisní středisko, školící a prezentační místnost

V Brně máme k dispozici zázemí, kde se na ploše 1.400 m2 nachází sklady technologií a spotřebních materiálů a servisní dílna pro opravy a kompletní repase technologií. Sklad náhradních dílů čítající více jak 900 položek. Showroom pro prezentaci nejdůležitějších technologií – najdete zde konvektomaty, myčky, vakuové baličky, ukázky nerezových výrobků, varnou techniku, stroje na zpracování masa, těsta i zeleniny.

Prezentační místnost slouží pro živé vaření před zákazníky – plně vybavené kuchařské studio, kde prezentujeme konvektomaty, multifunkční pánve, vakuové baličky, šokové zchlazovače a kávovary.

Jaké provozy vybavujeme?

 • Restaurace, hotely, bary
 • Kavárny, cukrárny, pekárny
 • Školní kuchyně a jídelny, nemocnice
 • Řeznictví a jiné specializované prodejny potravin
 • Pizzerie, bistra, rychlé občerstvení

Výběr z těch nejzajímavějších realizací můžete zobrazit zde.

Vybavíme Váš provoz kvalitními a prověřenými technologiemi

Zakládáme si na spolupráci s firmami, jejichž technologie se vyrábí z kvalitních komponent a materiálů a dodržují námi požadované kvalitativní standardy. Důležitá je pro nás také lokální evropská výroba. Pečlivě si vybíráme dodavatele technologií a přímo tak spolupracujeme s výrobci z Německa, Holandska, Itálie, Španělska, Maďarska, Slovinska a Polska. V našem sortimentu nechybí ani tradiční česká výroba. Naši technici a obchodníci jsou školeni přímo ve výrobních závodech.

Dlouhodobě spolupracujeme s renomovanými výrobci výhradně z Evropy - převážně Německo, Itálie, Holandsko, Polsko, Franci, Slovinsko, Maďarsko, ...

Zpracujeme pro Vás precizní návrh a projektovou dokumentaci

Každá profesionální kuchyně je svým způsobem unikátní projekt definovaný dispozicemi a specifickými požadavky klienta na koncept daného provozu. Díky dlouholetým zkušenostem a odbornému týmu jsme schopni zpracovat do posledního detailu špičkový návrh a projekt profesionálního velkokuchyňského provozu. 

Dle našich zkušeností je dobře a precizně připravený projekt naprosto zásadní pro úspěšný průběh realizace bez komplikací. Kromě samotného projektu kuchyně zpracujeme také podklady pro veškeré instalace (elektro, plyn, voda , ZTI) a podklady pro hygienu.

Zaškolíme personál a postaráme se o servis

Prodejem gastro vybavení naše spolupráce nekončí. Složitější technologie dovezeme, namontujeme a personál zaškolíme ke správné obsluze i údržbě. O kondici Vašeho zařízení se postaráme v záruce i mimo záruku. Menší stroje servisujeme v našem středisku v Brně, větší technologie na místě u zákazníka.

Servisujeme výhradně provozy a zařízení, které jsme vybavovali a dodávali. Rezervujeme si tak kapacity našich servisních techniků pro zákazníky, kteří si u nás zařízení zakoupili, abychom byli schopní zajistit servis v co nejkratší možné době.

Naše hodnoty a vize

Naše podnikání bereme zodpovědně a vážně. Striktně dodržujeme základní principy odpovědnosti vůči našim zákazníkům, dodavatelům, spolupracovníkům i našemu okolí. Záleží nám na naší pověsti, a proto ke každému obchodnímu případu, projektu i jednotlivé dodávce přistupujeme maximálně zodpovědně a pečlivě tak, aby se náš zákazník mohl na nás plně spolehnout. Snažíme se myslet ekologicky do posledního detailu, proto v našich projektech najdete technologie a řešení na úspory vody a energie. Proto také celá naše firma striktně a pečlivě třídí odpad a všichni zaměstnanci jsou vedeni k ekologickému a ekonomickému myšlení.

Ctíme zásady udržitelného rozvoje, proto rozvíjíme firmu postupně a výhradně z vlastních zdrojů bez využití dotací. Naše investice financujeme výhradně ze zisku firmy a to tak, abychom neohrozili ekonomickou stabilitu firmy a dostáli vždy všech závazků vůči našim partnerům a dodavatelům.

 

 • Nerezový nábytek - Nerezový nábytek pro gastro provozy - pracovní stoly, dřezy, mycí stoly, nerezové regály
 • Dezinfekce - Dezinfekce na ruce, bezoplachová dezinfekce na povrchy a dezinfekční mýdlo