Příležitost pro podnikatele: stravování na míru zaměstnancům v kancelářích

22. červen 2011 15.44

Většina firem pro své administrativní pracovníky ve velkých městech nezajišťuje stravování. Tito zaměstnanci pak své obědy řeší typicky ohříváním jídla z domova ve firemní kuchyňce či stravováním v blízkých restauracích. Nejodvážnější jedinci pak své obědy řeší bagetami.

Kvalitní oběd má zcela zásadní vliv na zdraví a pohodu každého z nás a ne každý je schopen si na každý den donést do práce jídlo z domova. Obědová menu v restauracích jsou přitom často nevhodná a nereflektují chutě zákazníků v závislosti na ročním období a sezónních surovinách.

Caprese - rajčata, bazalka, olivový olej

Caprese

Zatímco v zimě a chladném počasí obecně lidé rádi konzumují maso, polévky, knedlíky a tučnější pokrmy. V létě pak přijdou vhod spíše lehká a osvěžující jídla, kde je hlavní složkou čerstvá zelenina, ovoce, lehké sýry, kvalitní olivový olej, ..., popřípadě ryby.

Caesar salát

salát Caesar

Zaměstnanci, kteří v parném létě navštíví blízkou restauraci, však na poledním menu často najdou jídla jako "Knedlo, vepřo, zelo", "Svíčkovou", "Smažený vepřový řízek", ... a podobné lahůdky po kterých je zbytek odpoledne v kancelářském křesle pouze souboj se spánkem.

kvalitní suroviny, bylinky

Tato "kvalitní" nabídka poledních menu v restauracích pak přesně odráží naprosto ojedinělý český fenomén, kdy si většina lidí donáší do zaměstnání vlastní jídlo z domova (viz tento článek na serveru Novinky.cz).

panini

panini

Než se však čeští restauratéři ve velkých městech přizpůsobí potřebám svých potenciálních zákazníků, otevírá se zde zajímavý prostor k podnikání. Stačí si zřídit závodní kuchyni na zelené louce, nakoupit několik automobilů vybavených termoporty a oslovit firmy, které by měly zájem o pravidelné zásobování obědy. Cílová skupina v krajských městech je obrovská, navíc na malé rozloze je vysoká hustota malých a středních firem, kde je velké množství potenciálních pravidelných zákazníků.

cheese cake

cheese cake

Chlazený mléčný shake

chlazený mléčný shake

 

 

Na naši firmu se můžete bez obav obrátit ohledně zpracování projektu velkokuchyně a následnou dodávku a servis zařízení pro gastronomii.

-GASTROFORM-